profesjonalna obróbka zdjęć

Profesjonalny retusz zdjęć polega na tym, że ciężko jest w nim odnaleźć zmiany, brak widocznych modyfikacji, wszelkie niedoskonałości są usuwane np. zmarszczki czy blizny, żeby zaprezentować nieskazitelną urodę czy widok. Wielu znanych nam z telewizji czy internetu celebrytów wykorzystuje ten zabieg przy publikowaniu zdjęć, ponieważ chcą usunąć wszelkie niedoskonałości i zatuszować swoje kompleksy. Zabieg ten polega na wzmocnieniu swojej pewności siebie, poprzez usunięcie tego, co nam w sobie przeszkadza i wydatnieniu naszych atutów. Profesjonalna obróbka zdjęć polega na ukrywaniu tego, co nam się w zdjęciu nie podoba, to także wszelkie poprawki kolorów, wyostrzanie zdjęcia, kadrowanie. 

Retusz wyszczuplający i upiększający

Polega na usunięciu przebarwień skóry, zapewnieniu jej jednakowego, pięknego kolorytu, do tego są to wszelkie zmiany w obrębie twarzy i ciała, które wpłyną na lepszy odbiór fotografii. Dzięki takiej obróbce zdjęcia niewidoczne są wszelkie fałdki, zmarszczki, wszystko wygląda naturalnie, nie niszcząc przy tym jakości zdjęcia. Tu zachodzą jedynie zmiany estetyczne na zdjęciu, nie widać żadnych niedoskonałości. 

Zaawansowany retusz zdjęć reklamowych

Stosowany jest w fotografii reklamowej, mającej na celu promowanie i sprzedaż danego produktu. Tu usuwa się wszelkie osoby lub tło ze zdjęcia, żeby pozostał sam produkt. Jest to korekta ostrości, poprawa barw, usunięcie wszelkich skaz możliwych do wystąpienia na danym produkcie. Profesjonalna obróbka zdjęć produktów stosowana jest w celu jak najlepszego ukazania produktu, żeby zachęcić klienta, zainteresować go zakupem danego produktu.