Nie da się ukryć, że fotografia przyciąga coraz to większe grono amatorów. Kreowanie wspomnień w formie zdjęć jest bowiem jednym, z najlepszych doświadczeń. Warto jednak zauważyć, że fotografia nie jedno ma imię. Wobec tego można wybrać swoją specjalizację i poświęcić się jej bez pamięci. Jeśli cenimy sobie przyrodę, to kurs fotografii przyrodniczej sprawdzi się idealnie dla nas!
Jak prawidłowo kadrować zdjęcia przyrodnicze?
Kadr w fotografii przyrodniczej spełnia jedną z najważniejszych ról. Tak naprawdę, warto skupić się na pierwszym planie i go odpowiednio wykadrować. Dalszy plan w przypadku fotografii przyrodniczej ma stanowić jedynie wdzięczne tło, które akompaniuje całemu zdjęciu. Z kolei jeśli zależy nam na uchwyceniu całości krajobrazu, wówczas kadrujemy jedynie plan dalszy, pomijając to co jest najbliżej. Najlepiej wybrać centralny punkt dalszego planu i na nim skupić obiektyw.
Jak fotografować zwierzęta?
Zwierzęta najlepiej fotografować jest w ruchu. Niemniej jednak musimy pamiętać, że mimo wszystko zdjęcie ma wyglądać naturalnie. Ważny jest więc umiejętny dobór perspektywy, która zapewni płynność i lekkość zdjęcia. Pamiętajmy również o tym, by fotografować zwierzęta w ich naturalnym rytmie i środowisku. Nie rozpraszajmy ich ani nie nawołujmy.
Jak fotografować krajobrazy?
Krajobrazy najlepiej fotografować z wykorzystaniem trybu panoramicznego. Wówczas uda się nam uchwycić całościowe piękno natury. W tym wypadku skupiamy się jedynie na dalszym planie, pomijając te punkty, które znajdują się najbliżej nas. Wówczas panorama będzie wyglądała naturalnie.
Jak fotografować rośliny?
Rośliny dla odmiany najlepiej jest fotografować z bliska. Ważne jest odpowiednie uchwycenie ich kolorów, a często także i żyłek oraz poszczególnych form. Warto więc w tym wypadku skorzystać z mocnego i dopasowanego obiektywu z dobrym zoomem. Wówczas uda się nam uchwycić najdrobniejsze detale, które poniekąd warunkują piękno danej rośliny. Kurs fotografii przyrodniczej wszystkiego nas nauczy!