Fotografia w plenerze

Fotografia w plenerze stała się w ostatnim czasie bardzo modną praktyką. Ogromną zaletą jest fakt, że zdjęcia plenerowe nasycone są kolorem, wielością ciekawych elementów czy barwnym anturażem. Jak wykonać dobre zdjęcia plenerowe? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Jak kontrolować światło podczas sesji plenerowej?

Podczas wykonywania zdjęć warto pamiętać o odpowiednim czasie naświetlania. Co ważne, często wskazane jest także użycie lampy błyskowej. Doskonale nada się także blenda do rozbijania cieni. W środku dnia walkę z ostrym światłem warto przełożyć na tzw. złotą godzinę, bądź zachodzące słońce. 

Jak zorganizować sesję plenerową?

Sesja plenerowa zazwyczaj jest doskonałą zabawą przepełnioną dobrą energią. By jednak móc cieszyć się rewelacyjnymi ujęciami warto wybrać na sesje właściwe obiektywy oraz różnorodne rekwizyty i akcesoria. By perfekcyjnie zorganizować sesję plenerową, warto zadbać także o właściwe strój modela (jeśli występuje) oraz statyw, który umożliwi wykonanie zdjęć w najbardziej wymagających warunkach. Taka organizacja znacząco ułatwia nam wykonanie wymarzonych ujęć. Co więcej, dobrze zorganizowana fotografia w plenerze przyniesie spektakularne efekty. 

Jak wybrać odpowiednie miejsce na sesję plenerową?

Właściwe miejsce na sesję plenerową zależy od charakteru zdjęcia i indywidualnych upodobań. Mogą to być tzw. miejsca zielone, takie jak parki, zabytki, stare miasta. Najbardziej oryginalna fotografia w plenerze wykonywana jest np. na terenie starych zakładów. Dużą rolę w wyborze miejsca odgrywa także światło.